Monokromda Ustalık

Faye Toogood isimli Hollandalı tasarımcıya olan hayranlığınızı anlıyorum. İç mekanlar, mobilya, moda... Toogood'un dokunduğu her şeyin güzelliğe dönüştüğünü söylemek harika. Roly Poly sandalyesi Hood Canal Cottage için harika bir seçim olacak gibi görünüyor.

Hafta sonu kır gezintisi yaparken bu apartman dairesine rastlamanız gerçekten ilginç! The Modern House adlı emlak sitesinde bulunan bu dairenin de Toogood tarafından tasarlanmış olması gerçekten şaşırtıcı. Ayrıca The Modern House'un kurucularından biri de Toogood'un eşi olması ilginç bir detay!

Bu daire İngiltere'nin sahil kısmına doğru yer alan Winchester adlı bir kasabada bulunuyor. Daire, bu sevimli kasabanın kalbinde, tarihi bir Viktorya dönemi binasının zemin katında bulunuyor. Tüm daire gerçekten etkileyici bir atmosfere sahip.

Proje, tasarımınızda tutarlılığı kullanarak son derece belirgin bir bakış açısı oluşturmanın harika bir örneği. Daire boyunca kullanılan serin beyazlar ve açık gri tonlarının son derece tutarlı monokrom renk paleti beni hemen etkiledi. Bu gri tonlarda ahşap, küçük siyah dokunuşlar ve vurgu için oksitlenmiş pirinç dokunuşlarıyla kontrast oluşturuyor.

Vintage sanat, aksi takdirde sade bir koridoru vurgulamanın harika bir yoludur. Aynı şekilde o inanılmaz ışık armatürleri de öyledir.

Bu dökme demir küvet, ana yatak odasında gerçekten muhteşem. Bir yatak odasında küveti seviyorum.

Ana yatak odasına bağlı tuvaletdeki dökme beton lavabo sade ve muhteşem.

Bir oda tasarlamak gerçekten ezici bir görev gibi hissedebilir çünkü gerçekten de yapılabilecek sonsuz sayıda seçenek var. Ancak, sıkı bir renk paleti gibi kendinize çalışmanız gereken parametreler belirlerseniz, boya renkleri seçmekten, aydınlatma armatürlerinizi seçmeye, son yatak seçimlerine kadar birçok karar birdenbire çok daha kolay hale gelir.

Leave a Reply