Mutfak İçin İhtiyacınız Olan Her Şey

 

everything you need for your kitchen nothing more

Mutfaklar. Muhteşem alanlardır. Görsel olarak çarpıcı olabilirler. Tam bir yük beygiri olmalılar. Çoğu zaman evin kalbidirler. Ama aynı zamanda çok fazla ıvır zıvır da biriktirebilirler.

everything you need for your kitchen nothing more

Hood Canal Cottage’ın mutfağını sadece tasarlamakla kalmayıp aynı zamanda tamamen donatmak için çalışırken, tamamen sıfırdan başlıyorum. Elden düşme güveç kapları yok, üniversiteden beri yanımda taşıdığım bıçaklar yok, hiç kullanmadığım rastgele bitki makasları yok. Bir kereliğine, mekana giren her aleti ve her nesneyi kendim seçeceğim.

Tamamen boş bir sayfayla, kendimi sık sık bu mutfağın neye sahip olmasını istediğimi düşünürken (tamam, takıntı haline getirirken) buluyorum. Hevesli bir aşçı olarak, muhtemelen hepimiz Covid’den geliyoruz, gerçekten güzel ama aynı zamanda son derece işlevsel mutfak aletleri istiyorum. Başka bir şey istemiyorum.

everything you need for your kitchen nothing moreeverything you need for your kitchen nothing moreeverything you need for your kitchen nothing more

Our Food Stories tarafından Alman kırsalının ortasında yenilenmiş eski bir okul binasında tasarlanan bu mutfak tam bir ruh hali. DeVol mutfak dolapları, fayanslar, raflar, aydınlatma armatürleri, donanım ve daha fazlasını içeriyor. Bu mutfak, sahip olunması gereken mutfak aletleri listemdeki birçok parça için kesinlikle bir vitrin ve elbette bunu çok güzel yapıyor.

Bu alan sizi hemen pastoral bir kırsal inzivaya götürüyor. Büyümüş bahçelerde yürüdüğümü, taze güller topladığımı ve burada çok çeşitli Pazar öğle yemekleri yaptığımı hayal ediyorum.

everything you need for your kitchen nothing more

I love how this kitchen keeps so many key kitchen tools close at hand. While I might not be doing quite as many open shelves at Hood Canal, there is a lot to be said for having key tools within arms reach.

everything you need for your kitchen nothing more

Beni kötü donatılmış bir mutfaktan daha fazla çıldırtan bir şey yoktur. Ancak aşırı kalabalık bir mutfak da aynı derecede delirtici olabilir. Bu dengeyi tutturmak zorundasınız.

everything you need for your kitchen nothing more

Benim için tekrar tekrar başvurduğum temel mutfak aletleri arasında iyi bir tencere ve tava seti, dökme demir bir tava, iyi bir tahta kaşık ve spatula seti, birinci sınıf bir kesme tahtası (veya birkaç tane) ve ardından bir tarifi bir araya getirirken ihtiyacınız olan tüm o küçük aletler – ölçü kapları, bıçaklar, soyucular, süzgeçler, rendeler, kabuk soyucular – bir yemeğin daha ince bileşenlerini eklemenizi sağlayan tüm özel şeyler.

Bu özel aletler, pek çok mutfakta bulunmayan türden şeyler. Ya da marketlerde satılan, elime kalın gelen ve yeni mutfağımda sınırlı çekmece alanımı tıkayacak olan büyük, hantal OXOX aletleri. Sevimli olacak ama büyük olmayacak.

everything you need for your kitchen nothing more

Haftalar ilerledikçe, yavaş ama emin adımlarla nihai mutfak istek listemi oluşturuyorum. Her mutfak aletinin, cihazının veya servis parçasının çok kritik bir amacı olmalı ve bunu yaparken çok iyi görünmeli.

Umarım aşağıda aradığınız bir şeyi bulursunuz. Eğer benim hala gözden kaçırdığım önemli bir mutfak aleti görürseniz, lütfen yorumlarınızla bana bildirin! İdeal mutfağı donatmak için nihai arayışımı düşünüyorum.

 

Fotoğraflar: Our Food Stories

Kaynak: Apartment 32 

Leave a Reply