Sehpanızı Bahara Hazırlamaya Ne Dersiniz?

İlkbaharda benim için bahçemizdeki tüm meyve ağaçlarının çiçek açmaya başlamasından daha mutlu bir an yok! Eve getirmek için dalları koparmayı, bu güzellikleri öne çıkarmak için görünürdeki her şeyi yeniden düzenlemeyi seviyorum. Bunun gibi daha büyük dalları yemek masalarına, mutfak tezgahlarına ve şöminelere yerleştirme eğiliminde olsak da, bu yıl bunları sehpanızda nasıl şekillendirebileceğinizi göstereceğimi düşündüm.

farmhouse coffee table 4

Ana özellik ile başlayalım: dallar. İşte size hızlı bir ipucu: Ben biraz daha ilginç bir şekle sahip olan dalları kesmeyi seviyorum. Soldakinin nasıl biraz kıvrıldığını görüyor musunuz? Düzenlemenin şekline hoş bir organik akış katıyor. Daha alçak, geniş bir vazo ya da sürahi kullanarak dalları teker teker dizmeye başlayın. Tüm mesele her şeyi kusurlu tutmak, bu yüzden çok fazla uğraşmayın! Düzenlemenin altında diğer nesnelerin yaşaması için yer bırakın. Dalları yerinde tutmakta zorlanıyorsanız, sürahinizin alt kısmı için büyük bir çiçek kurbağası öneririm.

farmhouse coffee table 3
farmhouse coffee table copy 7

Ardından, her zaman tek sayı olacak şekilde birkaç öğe ekliyoruz! Daha küçük bir sehpanız varsa, bunlardan beş yerine üç tane yapabilirsiniz! Yuvarlak bir mermer tepsi ve kitap yığını her zaman kazanan bir kombinasyondur! Nesneleri karıştırırken, şekil (kare açılara karşı yuvarlak), yükseklik (çeşitliliğe sahip olmak her zaman iyidir!) ve akış (nesneler gözünüzü hepsinde hareket etmeye davet ediyor mu?) konusunda bilinçli olmak istersiniz.

Burada, en büyük unsur olarak mermer tepsiyle başladım. Biraz yükseklik için sütun mumlar ekledim, bu da gözün uzun dallardan masadaki alt unsurlara bağlanmasına yardımcı oluyor. Sağdaki bu ‘daha ağır’ unsuru dengelemek için solda güzel bir kitap yığını var. Burada dikdörtgenlerle nasıl yeni bir şekil yarattığımıza dikkat edin!

farmhouse coffee table 7

Bu büyük unsurlara sahip olduktan sonra, başladığım palet ve stille çalışacak bazı parçalar bulmak için evin etrafında avlandım. En sevdiğim yöntemlerden biri, vintage ahşap bir kaseyi cam boncuklarla doldurmaktır. (Yan not: Bir stil aracı olarak boncukları neden sevdiğime adanmış koca bir yazım var!) Burada, çiçeklerin rengini ortaya çıkarmak için yumuşak pembe ile beyazı seçtim! Boncuklar ortama çok hoş bir organik hareket katıyor.

Son olarak, tek kitabı ekledim. Bu unsur birkaç denememi aldı (deneyimli stilistler bile mükemmel uyumu bulmak için etrafta oynamak zorunda!). Burada başka bir kare öğe istiyordum ve ille de başka bir tepsi istemedim. Ama tek başına aptalca görünüyordu. Kitabı kendi stil yüzeyi olarak düşünerek, ona kendi anını vermek için üç (her zaman garip!) basit öğe ekledim. Daha fazla çiçekle dolu küçük bir vazo, bir kibrit kutusu (mumlarla mantıklı!) ve yumuşak yeşil renkte favori bir taş (evet böyle bir şey var!).

farmhouse coffee table

Son olarak, etrafta dolaştım ve son bir katmanlama yaptım. Tepsiyi biraz doldurmak ve diğer taşla bağlantı kurmak için mumlarla birlikte daha fazla taş ekledim. Kitap yığınının üzerine deniz kabukları içeren eski bir pirinç tabak ve başka bir kibrit kutusu ekledim. Burada bardak altlıkları ya da diğer pratik unsurları da kullanabilirsiniz! Örneğin ben televizyon kumandama tam olarak uyan kutular ya da tepsiler bulmayı seviyorum.

Bu parçaların hepsi hakkında ne düşünüyorsunuz? Çiçeklerimiz açar açmaz bunun gibi başka bir ortamı yeniden yaratmak için sabırsızlanıyorum!

Kaynak: cassandralavalle.com

Leave a Reply